karolina milik holistic healing

Poznajmy się

Cześć, nazywam się Karolina i bardzo się cieszę że trafiłaś/eś do mojej przestrzeni i razem możemy wyruszyć w podróż ku szczęśliwemu i zdrowemu życiu, skupiając się na pielęgnowaniu połączenia między ciałem, umysłem, duszą i naturą, której jesteśmy częścią. Na wstępie chcę pokrótce podzielić się z Tobą moją historią.

Stanu swojego zdrowia psychicznego szukaj w ciele

Miałam to szczęście, że od dziecka otaczała mnie rodzina nastawiona na naturalne metody uzdrawiania ciała, dlatego zawsze był to pierwszy kierunek w którym szłam w razie potrzeby. Jednak wkraczając w dorosłość zdrowie odeszło na dalszy plan, a kariera wyszła na prowadzenie. Przez lata szukałam swojego miejsca starając się dopasować do systemu, zmieniając zawody i miejsca pracy, a nawet kraje zamieszkania. 

karolina milik holistic
karolina milik holistic

Już wtedy zauważyłam jak bardzo mój stan psychiczny szybko odzwierciedla się w moim ciele. I tak po okresowych atakach łuszczycy, dwóch biopsjach i depresji zrozumiałam, że wszystko się ze sobą łączy i nadszedł czas życia po swojemu. Nie da się zadowolić oczekiwań innych, nawet najbliższych, dlatego tak ważne jest zajrzeć w głąb siebie aby odkryć swoją drogę. Jednak odpowiedź była tak oczywista, że aż trudna do zauważenia, ponieważ znajomi i bliscy zawsze przychodzili do mnie po porady związane ze zdrowiem i było to dla mnie naturalne. 

Odbicie się od dna

Dopiero w 2020 roku kiedy wróciłam ze Stanów Zjednoczonych z depresją, rozbita na kawałki, sięgając coraz bliżej dna, dotarło do mnie, że tylko wracając do korzeni odnajdę szczęście i spokój. Od tego momentu był to czas intensywnej pracy nas sobą, nauki, warsztatów, szkoleń, przeczytania miliona książek i terapii. Odkrywałam siebie na nowo, bez starych schematów, a biorąc pod uwagę moje główne cechy według Gallup®a, czyli: uczenie się, zbieranie, wizjoner, intelekt i aktywator jestem w stanie szybko przyswoić i zebrać wiedzę, a następnie przekazać ją w przystępny sposób. 

Dzisiaj moje życie nie jest idealne, ale mam narzędzia i wiedzę z wielu dziedzin, która sprawia że jestem najszczęśliwszą i najprawdziwszą wersją siebie i jestem gotowa, żeby Tobie również pomóc osiągnąć pełnię zdrowia i potencjału. 

Uzdrawianie holistyczne  

Miewasz ataki lęku i stany niepokoju?

Męczą Cię dolegliwości żołądkowo-jelitowe?

Nie potrafisz poradzić sobie z wagą, ale masz też dość diet?

Jesteś kobietą, która chce żyć w zgodzie ze swoim cyklem, a nie z nim walczyć?

Czujesz się przemęczona/y i pozbawiona/y energii do życia?

Masz trudności z koncentracją i utrzymaniem uwagi?

Pomogę Ci w pracy nad swoim zdrowiem psychicznym i fizycznym, nawykami żywieniowymi, rozwojem duchowym, przy użyciu metod zgodnych z naturą, abyś mogła/mógł cieszyć się pełnią życia.

Jestem dyplomowaną konsultantką Ajurwedy,  fitoterapeutką, zielarką i  certyfikowaną instruktorką jogi i Gimnastyki Słowiańskiej. Cały czas wzbogacam też swoją wiedzę o najnowsze biohacki zwiększające sprawność i wydajność całego organizmu ludzkiego. 

karolina milik zielarka

Metody które stosuję:

Ziołolecznictwo i Ajurweda

Dieta i zioła odgrywają kluczową rolę we wspieraniu zdrowego trybu życia. Czerpiąc z mądrości natury i wykorzystując moc leczniczych ziół i odżywczych pokarmów, pomogę Tobie przywrócić równowagę i witalność całego organizmu. Włączając dary natury i lecznicze właściwości roślin, doświadczysz głębokich przemian nie tylko w ciele, ale też w pracy Twojego mózgu. Dodatkowo, jako terapeutka Ayurwedy łączę zasoby Wschodu z metodami i roślinami dostępnymi na Zachodzie.

Ruch somatyczny

W swojej praktyce łączę różne metody, aby stworzyć holistyczne podejście do zdrowia. Ruch somatyczny jest sercem mojej metodologii i wierzę, że włączając praktyki takie jak joga, gimnastyka słowiańska, praca z oddechem, czy medytacja możesz wzmocnić i uelastycznić swoje ciało, ale również osiągnąć równowagę psychiczną. Praktyki te nie tylko promują zdrowie i pełnię energii w życiu codziennym, ale także pielęgnują poczucie uważności i samoświadomości.

karolina milik gimnastyka slowianska

Biohacking

Biohacking jest kolejnym integralnym aspektem mojej pracy. Jest to dość nowa dziedzina, która opiera się na wykorzystywaniu odkryć nauki, aby osiągnąć maksymalny potencjał ludzkiego organizmu. U jego podstawy leży wykorzystywanie najnowszych badań i technologii, które mają na celu manipulację praw biochemii, by ułatwić życie i poprawić jego jakość i długość. Różne zabiegi prowadzą do optymalizacji i poprawy naszej wydajności fizycznej i poznawczej. Dzięki zastosowaniu tych technik możesz uwolnić Twój pełen potencjał, podnieść poziom energii i pielęgnować odporność w obliczu życiowych wyzwań. Do tego wprowadzając zdrowe nawyki do swojej codzienności, nigdy więcej nie będziesz zniewolona/y przez modne diety, czy ciężkie reżimy ćwiczeniowe.

karolina milik zielarka
karolina milik holistic

Duchowość

Nie mogę również pominąć duchowości jako ważnej siły stojącej za moją praktyką. Wierzę, że prawdziwe uzdrowienie wykracza poza sferę fizyczną i obejmuje również ducha. Zachęcam osoby do odkrywania swojej duchowej natury, łączenia się z wewnętrzną mądrością i wprowadzenia praktyk, które wspierają głębokie poczucie celu i sensu życia.

Moja misja

Podczas mojej podróży w pracy nad sobą i pogłębianiu wiedzy na liczne tematy, byłam świadkiem niesamowitych przemian, które zachodzą, gdy zharmonizujemy nasze ciało, umysł i duszę, pamiętając że jesteśmy częścią natury i w naturze możemy znaleźć odpowiedzi na wszystkie nasze problemy. Moją misją jest prowadzenie i wspieranie Ciebie na drodze do holistycznego uzdrowienia, transformacji i dobrego samopoczucia, umożliwiając Tobie korzystanie z pełni zdrowia, w prowadzeniu obfitego i szczęśliwego życia.

Zapraszam do zapoznania się z zasobami tej strony. Możesz korzystać z:

  • Artykułów
  • Warsztatów
  • Książek
  • Kursów
  • Konsultacji indywidualnych i grupowych

Wszystko stworzone po to, aby inspirować i pomóc Tobie we własnej podróży do samopoznania i transformacji. Zachęcam do kontaktu i umawiania sesji indywidualnych abyśmy wspólnie wyruszyli w podróż ku zintegrowaniu zdrowego ciała, umysłu i duszy, aby mieć siłę i motywację do lepszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

Pamiętaj jeżeli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie!

Oferując swoje usługi w tych obszarach, inspiruję i wspieram osoby w ich podróży w kierunku lepszego zdrowia, samopoznania i wzmocnienia ciała i umysłu. Moja wiedza i pasja do powyższych tematów z pewnością stworzą wzbogacającą i transformującą przestrzeń dla tych, którzy uczestniczą w moich warsztatach, zajęciach grupowych i sesjach indywidualnych.

© 2023 Karolina Milik